Mandić: Mimo naših funkcionera u vlasti se prave nekakvi spiskovi osoba kojima treba zabraniti ulazak u Crnu Goru

Nova srpska demokratija (NSD) je u saznanju da se mimo znanja naših funkcionera u izvršnoj vlasti, prave nekakvi spiskovi osoba kojima treba zabraniti ulazak u Crnu Goru - saopštio je lider te partije i predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić.
On je u objavi na društvenoj mreži Iks (bivši Tviter) naveo da zato javno žele da pozovu inicijatore takvih ideja i planova da to ne čine.
- Jer tako se ruši mukotrpno stvarani ambijent da je naša zemlja po poštovanju slobode i uvažavanju ljudskih prava najdalje odmakla u čitavom regionu. To nas preporučuje dodatno za članstvo u zajednicu civilizovanih i razvijenih evropskih država i zato nikakva vrsta represije i zabrane nije potrebna onome koji je siguran u vlastiti stav i politiku - naveo je Mandić.
Nikada više, poručuje on, ne treba da idemo stazama autokratskih režima iz ružne prošlosti koji su intelektualcima, novinarima, sportistima i političarima zabranjivali ulaz na teritoriju pod vlastitom kontrolom.
- Nije naodmet podsjetiti da smo upravo mi, srpski političari iz Crne Gore, čak i onima koji su nam zabranjivali ulaske u svoju državu uzvraćali pozivima da posjete našu zemlju. Nismo tražili ni očekivali da se bilo kome zabrani ulaz u Crnu Goru već postupali razumnije, ljudski i s vjerom da treba težiti kompromisima i pomirenju, a ne svađama. Mi više nikada ne treba da idemo stazama autokratskih režima iz ružne prošlosti koji su intelektualcima, novinarima, sportistima i političarima zabranjivali ulaz na teritoriju pod vlastitom kontrolom - naveo je on.
Crna Gora, poručuje on, ima dovoljno širine da može da istrpi sve kritike, bile one zaslužene ili nezaslužene.
- I ne treba da šalje jednu lošu poruku koja kasnije može samo poslužiti za dalje komplikovanje odnosa u regionu - zaključio je Mandić.