On će preuzeti i funkciju premijera i lidera laburista

London: Endi Bernam potvrdio kandidaturu za nasljednika Kira Starmera

 (Foto: Reuters)
(Foto: Reuters)

Bivši gradonačelnik Mančestera Endi Bernam potvrdio je u Londonu da će se kandidovati za nasljednika Kira Starmera na čelu Laburističke stranke i za funkciju britanskog premijera.

Bernam je na društvenim mrežama poručio da je Kir Starmer pružio ogromnu uslugu zemlji te mu zahvalio na vođstvu i predanosti tokom tako izazovnog perioda.

- Njegova odluka označava početak tranzicije i važno je da se ovaj proces sprovede na uredan i odgovoran način. Predložiću svoju kandidaturu kao dio ovog procesa. Zemlja očekuje stabilnost, ozbiljnost i kontinuirani fokus na pitanja koja su najvažnija i to je ono što će dobiti. Dok idemo naprijed, naš prioritet mora biti zajednički rad kako bismo zemlju vratili tamo gdje svi želimo da bude- rekao je.

Bernam je kazao da ljudi žele da vide napredak u ekonomskom rastu, smanjenju troškova života, unapređenju javnih usluga, stanovanju i stvaranju boljih mogućnosti za sljedeću generaciju.

- Političke promjene nikada ne bi trebalo da odvraćaju pažnju od odgovornosti za poboljšanje života građana. Laburistički pokret oduvijek je bio najjači kada je gledao naprijed s povjerenjem i jasnim ciljem. To je ono što ćemo raditi i ubuduće, a ova tranzicija biće pozitivan proces obnove za našu stranku i našu zemlju- rekao je u prvom obraćanju nakon što je britanski premijer Kir Starmer podnio ostavku.

Programska šema

06:00 07:00
NA KRAJU DANAEMISIJA
07:00 09:00
BUDILNIK VIKENDOMEMISIJA
09:00 11:00
JUTRO SA MAJOMEMISIJA
11:00 12:00
BAHAR 1SERIJA
12:00 13:00
E GLAMEMISIJA
13:00 15:00
BAHAR 1SERIJA

PRATITE TVe UŽIVO

Obavještenje: Zbog zaštite autorskih prava, u odredjenim terminima live stream neće biti dostupan.