Mandić sa Kizom: Želimo da gradimo povjerenje i pokažemo da je srpski narod nezaobilazan faktor stabilnosti, pomirenja i bolje budućnosti Crne Gore

 (Foto: Skupština CG)
(Foto: Skupština CG)

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić sastao se danas sa Majklom Kizom, otpravnikom poslova ad interim u Ambasadi Sjedinjenih Američkih Država u Crnoj Gori i tom prilikom je poručio da je sada pravi trenutak za izgradnju strateškog partnerstva sa Sjedinjenim Američkim Državama, saopšteno je iz Skupštine Crne Gore.

Kako je naveo, aktuelna administracija u Vašingtonu, predvođena predsjednikom Donaldom Trampom, preoblikuje dosadašnji birokratski status kvo i prioritet daje konkretnoj saradnji koja donosi rezultate. Predsjednik se, u tom kontekstu, posebno osvrnuo i na borbu protiv transnacionalnog organizovanog kriminala i korupcije, gdje nam je pomoć SAD-a od izuzetnog značaja, dodavši da smo očekivali mnogo više od našeg sudstva i tužilaštva.

- Duboko sam uvjeren da je sada pravi trenutak da odnose sa Sjedinjenim Američkim Državama postavimo na nove, još stabilnije osnove. Ovim putem šaljem jasnu poruku: želimo strateško partnerstvo sa Sjedinjenim Državama i iskrenu saradnju zasnovanu na dubokim istorijskim vezama naših naroda. Lično želim da, kao političar koji je odgovoran za srpski narod u Crnoj Gori, ali i predsjednik Skupštine svih građana, zajedno sa svojom strankom, mladim, ali i iskusnim ljudima koji čine moj kabinet, dam puni doprinos demokratskoj i stabilnoj budućnosti naše zemlje- rekao je predsjednik Mandić.

Mandić je istakao da naš identitet, tradicija i politička istorija upućuju na saradnju sa Vašingtonom.

- Želimo da gradimo povjerenje i pokažemo da je srpski narod nezaobilazan faktor stabilnosti, pomirenja i bolje budućnosti Crne Gore- rekao je predsjednik Mandić.

Otpravnik poslova u Ambasadi Sjedinjenih Američkih Država istakao je da od dolaska u Crnu Goru, u februaru ove godine, predano radi na upoznavanju naše zemlje i jačanju saradnje sa svim relevantnim institucijama i partnerima. U tom kontekstu, gospodin Kiz posebno je istakao značaj planiranog međuvladinog sporazuma između dvije države, koji bi stvorio još povoljniji ambijent za dalji razvoj bilateralnih odnosa.

Nadovezujući se na stavove gospodina Kiza, predsjednik Mandić istakao je da je tokom svog mandata poseban akcenat stavio na diplomatske aktivnosti, posebno naglašavajući saradnju sa Kongresom Sjedinjenih Američkih Država.

Gospodin Kiz ocijenio je da je interparlamentarna saradnja od izuzetnog značaja za odnose dvije države i dodao da će lično raditi na otvaranju novih kanala saradnje između Skupštine Crne Gore i Kongresa Sjedinjenih Američkih Država.

Programska šema

17:30 19:00
UKRŠTENE RIJEČIEMISIJA
19:00 20:00
24 SATAINFORMATIVA
20:00 20:50
NA KRAJU DANAEMISIJA
20:50 21:00
5 MIN XEMISIJA
21:00 22:00
BAHAR 1EMISIJA
22:00 23:30
UKRŠTENE RIJEČIEMISIJA

PRATITE TVe UŽIVO

Obavještenje: Zbog zaštite autorskih prava, u odredjenim terminima live stream neće biti dostupan.