Ministar javne uprave sa predstavnicima Konferencije međunarodnih nevladinih organizacija Savjeta Evrope razgovarao o jačanju građanskog prostora i participativne demokratije

Dukaj i Savjet Evrope: Civilno društvo ključan partner u izgradnji otvorenih i odgovornih institucija

 (Foto: MJU)
(Foto: MJU)

Ministar javne uprave Marash Dukaj sastao se sa predsjednikom Konferencije međunarodnih nevladinih organizacija Savjeta Evrope (CINGO) Gerhardom Ermichersom i članovima delegacije, sa kojima je razgovarao o unapređenju saradnje između javne uprave i organizacija civilnog društva.

Kako je saopšteno iz Ministarstva javne uprave, tokom sastanka razmatrani su izazovi i mogućnosti za dalje jačanje građanskog prostora, unapređenje participativne demokratije i aktivnije uključivanje građana u procese donošenja odluka, u skladu sa evropskim standardima.

Dukaj je istakao da Ministarstvo javne uprave ostaje posvećeno stvaranju podsticajnog ambijenta za rad organizacija civilnog društva i njihovom aktivnom učešću u kreiranju javnih politika.

– Snažno civilno društvo je neizostavan partner u izgradnji otvorenih, transparentnih i odgovornih institucija. Naš cilj je da kroz dijalog i partnerstvo dodatno osnažimo učešće građana u donošenju odluka koje oblikuju budućnost Crne Gore – poručio je Dukaj.

Sagovornici su ocijenili da su kontinuirani dijalog, međusobno povjerenje i zajednička odgovornost ključni za dalje jačanje demokratskih procesa i razvoj inkluzivnog društva.

Programska šema

15:00 15:05
INFOINFORMATIVA
15:05 16:00
E GLAMEMISIJA
16:00 17:00
E UŽIVOEMISIJA
17:00 17:05
INFOINFORMATIVA
17:05 18:10
E UŽIVOEMISIJA
18:10 19:00
LEXEMISIJA

PRATITE TVe UŽIVO

Obavještenje: Zbog zaštite autorskih prava, u odredjenim terminima live stream neće biti dostupan.