Crnogorski džudisti spremni za EP: Sejla i Ognjen idu po medalje

Crnu Goru će na predstojećem Evropskom kadetskom prvenstvu u Gran Kanariji predstavljati Sejla Spahić i Ognjen Radošević, koji uoči takmičenja poručuju da idu po medalje, uprkos jakoj konkurenciji.
Džudistkinja podgoričke Budućnosti u kontinuitetu ostvaruje odlične rezultate na Evropskim kupovima, a bronzane medalje osvajala je u Solunu, Poreču i Fara.
– Na prethodnim Evropskim kupovima imala sam zapažene rezultate. Osvajala sam bronzane medalje, iako je cilj na svakom takmičenju zlato. Zbog toga i u Gran Kanariju idem sa jednim ciljem, a to je zlatna medalja – poručila je Sejla.
Ona ističe da je konkurencija izuzetno jaka, ali da je spremna za izazov.
– Konkurencija je jaka, ali to me neće spriječiti da pokažem najbolji džudo. Znam praktično sve rivalke, trenirala sam naporno i znam šta treba da uradim na tatamiju. Olimpijski kampovi su nam mnogo značili – kazala je Spahić, koja će nastupiti u kategoriji do 63 kilograma.
Član Džudo kluba Nenad Sinanović, Ognjen Radošević, nije izborio normu, ali je na predlog Stručno-trenerske komisije dobio priliku zbog dobre forme i rezultata na Evropskim kupovima.
– Očekujem kvalitetne borbe. Dugo i kvalitetno sam se spremao i nadam se medalji. Konkurencija je jaka, ali znam većinu protivnika – rekao je Radošević.
On dodaje da mu je ovo najvažnije takmičenje do sada.
– Ovo mi je najvažnije takmičenje u karijeri. Hvala Savezu na povjerenju. To je pokazatelj da sam na dobrom putu – istakao je Ognjen, koji će nastupiti u kategoriji do 66 kilograma.
Treneri crnogorske reprezentacije u Gran Kanariji biće Balša Sinanović i Ilija Vukotić, koji ističu da oboje imaju realne šanse za medalju.
– Sejla i Ognjen su prošli težak filter, imali napornu sezonu i imaju šanse da osvoje medalju. U džudou je sve moguće u jednom danu – kazao je Vukotić.
On naglašava da je Sejla već izborila normu za Svjetsko prvenstvo i pokazala visok nivo forme.
– Pokazala je da može da se bori sa svim rivalkama. Evropsko prvenstvo je kruna sezone – dodao je.
Selektor ističe da je put do medalje težak, posebno u muškoj konkurenciji.
– U kadetskoj konkurenciji kod muškaraca potrebno je sedam-osam borbi za medalju. Ognjen je već bio blizu odličja i pokazao da može da se bori za vrh – naveo je Vukotić.
Crnogorski tim imao je, kako kaže stručni štab, kvalitetne pripreme uz podršku Saveza.
– Sve što je struka tražila, Savez je ispoštovao. Kadeti su imali dobre uslove i jake kampove. Nadamo se da će to biti dovoljno za medalju – zaključio je Vukotić.
Crnogorska ekspedicija putuje u nedjelju, a Sejla i Ognjen na tatami izlaze 30. juna.