Policija po prijavi građana identifikovala i procesuirala dvije osobe zbog korišćenja droge u blizini osnovne škole

Krivična prijava zbog omogućavanja uživanja kokaina u dvorištu škole u Nikšiću

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Nikšić podnijeli su Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću krivičnu prijavu protiv N.K. (30) iz Nikšića zbog sumnje da je izvršio krivično djelo omogućavanje uživanja opojnih droga, dok je protiv B.L. (28) podnijeta prekršajna prijava zbog uživanja opojnih droga na javnom mjestu.

Kako je saopšteno iz Uprave policije, postupanje je uslijedilo nakon prijave građana da nepoznate osobe u dvorištu jedne osnovne škole u Nikšiću koriste psihoaktivne supstance.

Policijski službenici su, na osnovu operativnih saznanja, juče identifikovali dvije osobe i obezbijedili dokaze koji, kako se sumnja, ukazuju da je N.K. omogućio B.L. korišćenje opojne droge kokain na javnom mjestu.

Sa događajem je upoznat državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću, koji je ocijenio da se u radnjama N.K. stiču elementi krivičnog djela omogućavanje uživanja opojnih droga i naložio podnošenje krivične prijave u redovnom postupku.

U odnosu na B.L., tužilac se izjasnio da je riječ o prekršaju iz Zakona o sprječavanju zloupotrebe droga, zbog čega je protiv njega podnijeta prekršajna prijava.

Iz Uprave policije poručuju da nastavljaju aktivnosti na otkrivanju i suzbijanju krivičnih djela i prekršaja iz oblasti zloupotrebe opojnih droga, sa posebnim fokusom na sprječavanje ulične prodaje, kao i distribucije i korišćenja narkotika u blizini škola i na drugim javnim mjestima.

Programska šema

08:55 09:00
5 MIN XEMISIJA
09:00 09:05
INFOINFORMATIVA
09:05 11:00
SREĆAN DANEMISIJA
11:00 11:05
INFOINFORMATIVA
11:05 12:00
BAHAR 1SERIJA
12:00 13:00
E GLAMEMISIJA

PRATITE TVe UŽIVO

Obavještenje: Zbog zaštite autorskih prava, u odredjenim terminima live stream neće biti dostupan.